Rašelinové brikety.Ceny od 6,5kč/kg.Balené 20kg.

Rašelinové brikety.Ceny od 6,5kč/kg
Rašelinové brikety hoří pomalu a rovnoměrně s dlouhou dobou žhnutí a hoření (až 7 hodin). Jsou vhodné jak pro topení během dne, tak se i výborně hodí pro noční topení.
Tuna rašelinných briketů je schopna nahradit 2 tuny uhlí a 5 m3 dřevěného paliva.
Rašelinové brikety jsou vhodným palivem nejen pro krbová kamna, ale i pro klasická kamna a kotle. Rašelina vzniká postupem času z rozložených rostlin.
Kvalita vytvářeného žáru během hoření může být srovnávána s uhlím, ale tento výrobek je ekologicky čistý.Chybí černý saze, který by znečišťoval spalovací komoru a komíny.
-Výhřevnost přibližně 18 MJ/kg
-Obsah vody: cca 12,15%
-Balení:20 kg balík
-Paleta 1000kg.


Ceny:
1-4 palety 6700 kč paleta
5-7 palet 6600 kč paleta
8 a více palet 6500 kč paleta-dohoda
Kamion 24 tun cena od 5,9 kč/kg -Dodání po ČR cena dohodou.
Sleva na množství palet se vždy odečte při dodání.

Jak Topit?
Řádně roztopíme ohniště. Teprve poté vložíme brikety a necháme je řádně rozhořet. Chytají o něco hůře než brikety dřevěné, ale vydrží déle. Proto jsou vhodné i jako noční brikety. Při správném použití nevydávají zápach ani nedehtují.
Na začátku doporučujeme využít podpalové dříví nebo rozlámat pár briket na kousky, které zapálíte, případně využít zlomky. Nechte je, aby se stejnoměrně rozhořely při plném přívodu vzduchu, dokud nedosáhnete požadované teploty. Rozhrňte rozžhavené kousky briket rovnoměrně po celé ploše topeniště a úplně uzavřete přívod vzduchu.
V závislosti na tom, jak velký máte kotel nebo kamna, nyní naskládejte do tohoto žhavého základu několik kusů briket (obvykle 3 – 5). Začnou hořet plamenem po 5 – 20 minutách a dále pak hoří několik hodin. Když zmizí plamen, brikety ještě žhnou jako uhlí několik hodin.
Ideální je pro vytápění briketami plné uzavření přívodu vzduchu, pak totiž zůstanou po dobu hoření a žhnutí kompaktní. Brikety nemají hořet vysokým plamenem, ale jemně plápolat. Jen tak dosáhnete požadovaného efektu, brikety budou energii vydávat dlouhé hodiny, což je nejefektivnější a nejekonomičtější.6 700,00 Kč